آفات و بیماری گل رز بهترین مقالات کشاورزی آموزش کشاورزی و باغبانی و گیاهان آپارتمانی | flowercitydesign

از گل های رز اغلب به عنوان نوعی ارتباط نیز استفاده می شود. نیازی به گفتن نیست که گل های رز بسیار مورد علاقه انسان ها هستند. گل دابل دیلایت واقعا یکی از شگفت انگیزترین رزهای جهان است که زیبایی و رایحه آن مشهور است. این گیاه فوق العاده گل‌های بزرگ کرم رنگ با لبه‌های قرمز و ۳۰ – ۳۵ گلبرگ دارد. این رز بالا رونده زیبا برای نرده‌ها مناسب و مراقبت از آن بسیار ساده است. گلدهی این رز از بهار شروع می‌شود و تا پایان تابستان ادامه دارد.

نهمین نوع رز باغی مدرن : رز سرخ یا رمبلر

زمانی هم که زمین سرد و یخ زده نیست میمجله خبری شهر گل کود را در اعماق 7.6 سانتی متری اطراف بوته رز قرار دهید. این بر اساس سلیقه شما و نوع مکان شما بستگی دارد تعییر کند. اما پرطرفدارترین گلهای رز شامل گل رز مینیاتوری، گل رز رونده، گل رز هلندی، گل رز عطری، گل رز فرانسوی، گل ریز انگلیسی، نام برد. بهترین دما برای رشد گل رز دمای بین ۱۸ الی ۲۸ درجه می باشد.

  • انواع گل مینیاتوری ، معمولا بیش از 38 تا 76 سانتی متر رشد نمی کنند.
  • این گل دارای عطر بسیار زیادی بوده و گل بسیار مناسبی برای نگهداری در باغ و باغچه های منزل می باشد.
  • گل‌های زرد و زیبای آن در اواسط بهار تا پاییز ظاهر می‌شوند.

اگر در حال بریدن گل سرخ خود نیستید، سعی کنید آنها را از یک گلفروشی مشهور بخرید، ترجیحاً از کسی که با او رابطه دارید خریداری کنید. به این ترتیب می توانید دست های خود را روی گل رزهایی که اخیراً برش خورده اید، به دست آورید تا گل رزهایی که ممکن است یک هفته در آنجا نشسته باشند. گل رز گل های زیبا و معطر است که در رنگ ها و اندازه های متنوعی به چشم می خورد.

تکثیر گل رز:

نماتدها با تغذیه از ریشه گل رز، علاوه بر کاهش تعداد جوانه‌ها موجب پژمردگی گیاه می‌شوند. رزت رز را می‌توان خشن‌ترین اثر آفات و بیماری گل رز نامید. این بیماری که توسط یک کنه به درختچه گل رز منتقل می‌شود سبب تغییرات خشن در گیاه می‌شود.

شناخت بیشتر پلنگ ایرانی

روش پیشنهادی در صورتی که بافت خاک گیاه رسی باشد به علت زهکشی ضعیف، کاربرد بیشتری دارد زیرا خطر آب گرفتگی در این حالت آبیاری گل رز نزدیک به صفر درصد می باشد. نکته سوم، موضوع سن بوته ی گل رز و اندازه ی آن می باشد به طوری که بوته ی جوان ( کوچک) تازه کاشته شده ی گل رز به علت تمرکز گیاه بر توسعه ی رشد ریشه، نیاز بیشتری به آب دارد. دومین نکته مهم در آبیاری گیاه، شرایط دمایی هر فصل می باشد به طوری که بوته ی گل رز در آب و هوای گرم، نیاز بیشتری به آب دارد و از طرفی وجود جریان باد در فصل سرما سبب می شود تا میزان آبیاری رز افزایش پیدا کند. با این حال فراهم سازی کودهای ارگانیک برای گیاه، امری دشوار بوده و نیاز به زمان زیادی دارد بنابراین بهتر است برای تغذیه و تقویت گل رز، از کودهای شیمیایی با فرمول مناسب استفاده شود. در صورتی که می خواهید چندین بوته گل رز را در کنار هم بکارید پیشنهاد می کنم بین بوته ها حدود 70 سانتی متر فاصله باشد. اولین روش تهیه حالتی است که شما پایه گلی را خریداری کرده اید که در گلدان بوده و می بایست قبل از کاشتنش در باغچه، از گیاه نگهداری کنید تا با فرا رسیدن فصل مناسب آنرا بکارید.

http://brillianceblog.ir