راهنمای خرید هارد کامپیوتر: انتخاب بهترین هارد و انواع هارد اکسترنال، اینترنال و SSD

راهنمای خرید هارد کامپیوتر: انتخاب بهترین هارد و انواع هارد اکسترنال، اینترنال و SSD

در‌واقع وقتی صحبت از بهترین هارد دیسک برای لپ تاپ می‌شود، Toshiba X300 قهرمانی با ظرفیت بالا و عملکرد بالا است که ارزش بررسی دارد. علاوه بر این، اکثر بردها دارای ورودی برق نیستند و بنابراین امکان پشتیبانی از هاردهای اینترنال 3.5 اینچی را ندارند. استفاده از این روش برای تبدیل هارد اینترنال 2.5 به اکسترنال در برخی مواقع می‌تواند بهترین گزینه باشد. مهمترین مزیت این روش در ابعاد و قابلیت حمل بسیار بالا است که امکان تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال را در هر شرایطی میسر می‌کند. اما استفاده از بردهای بی کیفیت و نامعتبر می‌تواند باعث آسیب دیدن هارد دیسک شما شود. باکس هاردی که برای تبدیل هارد اینترنال به اکسترنال استفاده می‌شود معمولا از نظر متریال و طراحی ظاهری متنوع است.

در اغلب طراحی‌ها باید دو یا سه پیچ را از پشت کیس باز کرده و سپس پنل را به سمت عقب بکشید. در برخی رایانه‌های دسکتاپ، به جای پنل دسترسی باید کل قاب کیس را از شاسی آن جدا کنید. اگر در این مورد مطمئن نیستید به راهنمای مدل خود در وب‌سایت مربوطه نگاه کنید.

هارد دیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD-AV-GP WD5000AVDS ظرفیت 500 گیگابایت

بدین ترتیب در برابر افزایش بهای اندک نسبت به درایوهای هارد استاندارد، افزایش عملکرد خوبی به دست می‌آید. اگر می‌خواهید یک درایو معمولی بخرید، به طور معمول سرعت بر اساس دوربر دقیقه (RPM) بیان می‌شود که میزان سرعت چرخش پلاترهای داده درایو هارد است. سرعت 5400 دور بر دقیقه یک سرعت معمولی برای درایوهای ارزان‌قیمت به خصوص در درایوهای 2.5 اینچی محسوب می‌شود. برخی درایوهای با عملکرد بالا سرعت‌های 10،000 دور بر دقیقه نیز ارائه می‌دهند؛ اما در حال حاضر این دسته از هارد درایوها تحت تأثیر درایوهای SSD قرار گرفته‌اند.

در‌واقع بهترین هارد دیسک برای لپ تاپ می‌تواند اسناد و پروژه‌های مهم شما را بازیابی، ذخیره و محافظت کند؛ با این‌حال برخلاف بهترین SSD ها که سریع‌تر و قوی‌تر هستند، مستعد آسیب یا از کار افتادگی نیز می‌باشد. بنا‌بر‌این به جای قیمت مناسب، کیفیت بالا را در درجه اول اهمیت قرار دهید، تا با مشکلاتی مانند خرابی و از کار افتادگی رو‌به‌رو نشوید و بهترین هارد دیسک برای لپ تاپ را دریافت کنید. یک دیسک سخت اطلاعات را روی یک یا چند مینی دیسک مدور تخت که صفحه نامیده می‌شوند ذخیره می‌کند. صفحات بر روی یک محور استوار می‌شوند و در حالی که در بین هر صفحه یک جداکننده یا اسپیسر و در انتهای پایینی آن محور موتور قرار دارد.

بهترین پردازنده سال 2023 + سی پی یو آیفون 15 در مقابل مک بوک های 2023 بررسی برترین CPUهای جدید

بنابراین از نظر ظاهری به راحتی می‌توانید تفاوت بین این دو رابط اتصال را تشخیص دهید. اکثر هاردهای اینترنال 2.5 اینچی دارای ارتفاع 9.5 میلی‌متری هستند اما بعضی از هاردها نیز ممکن است از ارتفاع 12.5 میلی‌متری برخوردار باشند. این تفاوت در ابعاد باعث شده است تا وزن هاردهای 2.5 اینچی به مراتب کمتر باشد. تولیدکنندگان دیسکها سخت ظرفیت دیسکها را با استفاده از پیشوندهای سیستم SI مگا، گیگا، ترا معین می‌کنند که به اختصار به صورت M, G، T بیان می‌شوند. MiniTool ShadowMaker تقریباً از همه دستگاه های ذخیره سازی قابل شناسایی توسط ویندوز مانند HDD ، SSD ، دیسک های خارجی USB ، Hardware RAID ، Network Attached Storage (NAS) ، Home File Server و غیره پشتیبانی می کند.

  • بنابراین با توجه به نوع کاربری و سلیقه خود می‌توانید یک طرح مناسب را انتخاب کنید.
  • MiniTool ShadowMaker تقریباً از همه دستگاه های ذخیره سازی قابل شناسایی توسط ویندوز مانند HDD ، SSD ، دیسک های خارجی USB ، Hardware RAID ، Network Attached Storage (NAS) ، Home File Server و غیره پشتیبانی می کند.
  • بسیاری از مخاطبان محتوا و اطلاعاتی دارند که معمولاً تمایل دارند به صورت شخصی و همیشه آن را نگه داری کنند که با این اوصاف همراه داشتن یک هارد اکسترنال بسیار ضروری خواهد بود.
  • در مقیاس میکروسکوپی، آلیاژ فلزی اقدام به تشکیل ذره‌هایی می‌کند که می‌توان آن‌ها را به حباب‌های صابون روی آب تشبیه کرد.