راهنمای جامع نگهداری از گل رز به زبانی ساده گُل‌سِتان | flowercitydesign

گل رز را برای نگهداری در منزل بیشتر در باغچه‌ها می‌کارند. اما انواعی از رز هم وجود دارند که می‌توان آن را در گلدان نگهداری کرد. گل رز هلندی و گل رز رونده از گونه‌هایی هستند که در گلدان نگهداری می‌شوند.

نگهداری از گل رز در گلدان

بنابراین در طول نگهداری از گل رز بهتر است آن را در محلی با درخت‌های بلند یا سایه زیاد نکارید. در داستان‌ها و افسانه‌های قدیمی، رز همیشه همراه با آفرودیت (الهه عشق در یونان باستان) همراه بوده است. گفته شده که آفرودیت، الهه ای زیبا و آراسته بوده و از گل رز به عنوان تاج، دستبند و یا پابند استفاده می‌کرده است.

  • برای جلوگیری از این بیماری حتما رزهای خود را در اول صبح آب دهید زیرا برگ‌های خیس در طول شب شرایط را برای به وجود آوردن این پودرها فراهم می‌کنند.
  • دمای مفید برای این گل بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد است.
  • در مطلب تازه در وبلاگ آکادمی علی ولی با معرفی…
  • بعد از آن می‌توانید گلدان را از آب خارج کنید و اجازه دهید که خشک شود.

آبرسانی خوب به گل ها باعث طولانی تر شدن عمر آن ها می شود. با دست های تمیزتان ساقه ها را با زاویه 45 درجه برش دهید. گل رز سفید دارای معانی مختلفی از جمله پاکی، معصومیت، لطف و فروتنی است. از آنجایی که این گل‌ها مدت‌هاست که برای عروسی محبوب بوده‌اند، به‌عنوان نشان‌دهنده شروع‌های جدید و جوانه‌زنی عشق هستند. از اولین تابستان پس از کاشت به بعد، تولیدکنندگان شروع به حذف هر گونه گل تولید شده و همچنین شاخه های ضعیف می کنند تا تولید پاییز آینده را ارتقا دهند. از سال دوم به بعد هرس سبکی همزمان با برداشت انجام می شود.

http://brillianceblog.ir

باتوجه به اینکه گل ها باید تازه و سرحال باشند امکان ارسال فقط در شهر تهران میسر است. پیوندی که می زنند اگر با جوانه بیدار است پس از پیوند شاخه را از یک سانتیمتر بالای شکاف قطع کرده جای بُرش را با چسب پیوند میپوشانند . ولی اگر پیوند پائیزه و با جوانه خوابست فقط کمی از انتهای شاخه را بریده بقیه آنرا میگذارند بهار که پیوند بیدار شده و میخواهد سبز شود میبرند . پیوندک را بهتر است از شاخه ای که گل یا غنچه دارد بگیرند .

باکس چوبی قلبی گل رز

20 تا 30 قطره مجله خبری شهر گل خوراکی یا آبرنگ مایع را با هم مخلوط کنید. اگر چیز ظریف‌تری می‌خواهید، به جای آن از 5 تا 10 قطره و 1 فنجان (240 میلی‌لیتر) آب استفاده کنید. این زمان را برای جدا کردن هر گونه خار و برگ نیز اختصاص دهید. دمای مناسب برای این گیاه به طور میانگین 16 درجه سانتیگراد می‌باشد. PH مناسب این گل 5/6 می‌باشد، ولی با PH 5/5 و 5/7 هم سازگار است. برای اطلاع از آخرین تخفیف‌ها و جدیدترین کالاها در خبرنامه ثبت‌نام کنید.

هرس