خدمات شبکه خدمات شبکه های کامپیوتری راه اندازی شبکه

اگر می خواهید در کسب و کار خود پیشرفت کنید نیاز هست به فکر راه اندازی یک شبکه برای رونق شغل خود باشید تا از مزایای و امتیازات آن برخوردار شوید. قطعا موضوع هزینه همیشه مهم بوده و هست اما واقعیت این است که در قبال کار با کیفیت نباید انتظار هزینه‌ ی مجموعه خدمات شبکه ترازنت پایین داشته باشید. خدمات شبکه مدیریت شده همچنین به شرکت ‌ها این امکان را می‌دهد که کارکنان بخش IT خود را برای تمرکز بر سایر وظایف آزاد کنند. این منجر به کارایی عملیاتی می شود زیرا متخصص خدمات شبکه خود به تنهایی می تواند خدمات مورد نیاز را نظارت کرده و در صورت نیاز عیب یابی کنند. به وسیله بستر شبکه می توانیم خدمات و سرویس هایی به کاربران ارائه بدهیم که مجموعه آن ها خدمات شبکه نامیده می شود. از دیگر خدمات آنها در ارتباط با جا به جایی و نقل مکان به دفتر جدید است.

ضرورت بکارگیری خدمات شبکه چیست؟

هنگامی که یک سیستم کامپیوتری یا یک برنامه کاربردی ایجاد می شود، تحت شرایط مختلفی آزمایش می شود. هنگامی که این سیستم یا برنامه کامپیوتری در نهایت برای عموم منتشر شد، گفته می شود که “In The Wild” است. ما نمی توانیم هر چیزی را که در تماس با سیستم یا برنامه کامپیوتری با سیستم های دیگر اتفاق می افتد را پیش بینی کنیم. این به تنهایی میزان زیادی از عدم دقت و آزمایش برای عیب یابی را معرفی می کند. برای موفقیت، متخصص پشتیبانی شبکه باید محقق خوبی باشد و بر قوانین اساسی منطق تکیه کند. نصب و راه اندازی شبکه طراحی و پیاده سازی شبکه درون سازمانی یکی از مهمترین دغدغه های مدیران کسب و کارها است.

دلیل برای نصب ویندوز جدید مایکروسافت(+عکس)

خدمات شبکه خدمات شبکه های کامپیوتری راه اندازی شبکه

کارشناسان یک شرکت پشتیبانی شبکه واقف به این موضوع هستند که کارکنان شرکت مشتری متخصص فناوری اطلاعات نیستند وهمه آنچه برای مشتری اهمیت دارد، تداوم کسب و کارشان با راندمان بالا است. کارشناسان باید توضیحات ساده و کاربردی را در مورد آنچه در حال رخ دادن است، به شما ارائه دهند. تمام صاحبین تجارت ، باید بدانند چگونه با عقد یک قرارداد درست پشتیبانی شبکه ، خدماتی با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب دریافت کنند .

مدیریت بهتر سیستم ها و تجهیزات شبکه ، در خرابی کمتر آنها تأثیر بسیار زیادی دارد. استفاده از Network Services موجب می شود که هزینه های تعمیر و نگهداری کاهش پیدا کند. عدم نیاز به خرید سخت افزارهای فیزیکی به دلیل خراب نشدن آنها ، سبب کاهش هزینه ها می شود. بسیاری از وب سایت‌ها و مراکز وجود دارند که ارائه دهنده خدمات شبکه هستند. وب سایت مجموعه نیلرام می تواند بهترین اطلاعات را در اختیار افرادی که مشتاق به استفاده از خدمات شبکه هستند بدهد. یک شرکت موفق نصب و ارائه دهنده خدمات مربوط به شبکه های کامپیوتری همیشه باید در پی کسب بروزرسانی دانش پرسنل خود و پرورش افراد متخصص باشد تا بتواند مشتریان را راضی نگه دارد.

امنیت شبکه در مقابل بدافزارها ، باج افزارها ، ویروس ها و سایر تهدیدها حفظ می شود. این افزایش امنیت با استفاده از نصب فایروال ، نصب آنتی ویروس ها و … تحقق می یابد. تمامی اقدامات بخش سخت افزاری مانند راه اندازی و تعمیر زیر ساخت های انتقال دیتا را گویند.

  • برای مثال هر سرور فیزیکی، نه تنها می تواند میزبان یکسیستم عامل ویندوزی یا لینوکسی باشد، بلکه این قابلیت را دارد که همزمان میزبان سیستم عامل هایی از خانواده های گوناگون باشد که هر کدام از آنها یک ماشین مجازی محسوب می شوند.
  • بعد از ۱۱ سال همکاری یکی از بهترین عواملی که باعث موفقیت این فعالیت شده است اعتماد و درک متقابل از مسائل طرفین است.
  • پرسنل داخل سازمان نیز باید قبل ارز راه اندازی شبکه آموزش های لازم را دریافت کنند و با اصول کاری شبکه آشنایی کامل پیدا کنند.
  • شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه به شما کمک می‌کند علاوه‌بر اجرای شبکه‌های کامپیوتری شما می‌توانید به صورت دورکاری و برون سازمانی با آنها همکاری داشته باشید.

به جای چاپگرهای جداگانه در هر میز، همه کاربران می‌توانند کارهای چاپی را به یک واحد مرکزی ارسال کنند. به منظور ارائه این نوع خدمات شبکه، بسیاری از شرکت‌ها نرم افزار مدیریت چاپگر ویژه‌ای را برای کنترل جریان اسناد و محافظت از اسناد محرمانه پیاده سازی می‌کنند. شرکت‌هایی که خدمات شبکه ارائه می‌کنند، زیرساختی برای پشتیبانی از پیاده‌ سازی و ارتقاء سریع‌‌تر سیستم‌ها دارند و بررسی‌ها و مسائل مربوط به تعمیر و نگهداری مداوم در راه‌ اندازی و پشتیبانی شبکه را به طور مداوم انجام می‌دهند. علاوه بر این، خدمات شبکه خوب می‌تواند دسترسی به فناوری‌های پیشرفته را فراهم کند. از دیگر مواردی که ممکن است برای شرکت ها رخ دهد، جا به جایی و نقل مکان به دفتر جدید است. این کار باید به دقت انجام شود تا به سخت افزارها و کابل های شبکه صدمه ای وارد نشود.

اولین سیستم‌های رایانه‌ای و بسیار ابتدایی صرف نظر از ارائه خدمات در سال‌های ۱۹۵۰ به مردم ارائه شد. به مرور زمان کاربرد این سیستم‌ها به حدی افزایش یافت که برای بهینه‌سازی شبکه تعداد خدمات توسعه یافت. موارد فوق خدماتی بودند که شرکت پشتیبانی آنها را به شرکت ها و سازمان ها ارائه می دهند. دسترسی به اینترنت، اتصال به WiFi، چاپ به صورت بی سیم، و استفاده از تلفن VoIP ، همه عملکردهای مبتنی بر شبکه هستند. اساساً، هنگامی که در سیستم یا تلفن کاری خود به هر چیزی دسترسی دارید – از شبکه استفاده می کنید. در هنگام راه اندازی سایت انتخاب نوع هاست یا میزبانی وب از اهمیت بسزایی برخوردار است.

خدمات زیرساخت شبکه چیست و چه مواردی را در بر می گیرد؟

منظور از مشتری در اینجا رایانه‌ای است که درخواستی را به سرور ارسال می‌کند و سرور باید به آن پاسخ دهد. سرور دستگاهی پیشرفته است که باید همیشه روشن باشد و سرویس‌هایی را به سایر دستگاه‌ها ارائه نماید. کارشناسان دایان نت تمامی خدمات مربوط به سرور های HP و Dell را به مشتریان خود ارائه می دهند.

با کارمندان بخش شبکه خود مشکلاتی دارید و دیگر نیازی به استخدام افراد برای این بخش نمی‌بینید. فعالیت شما به شکلی است که شعبه و کارخانه دارید؟ نگران نگهداری آنها نباشید. کار تیمی همیشه موجب خلاقیت می‌شود و این خلاقیت به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند. در خدمات تمام‌وقت همیشه یک یا چند کارشناس پیراسیس در محل شرکت شما حضور خواهند داشت. در عین حال بر اساس پکیج‌های مختلف این خدمات، می‌تونید مانیتورینگ ۲۴ ساعته رو هم در قراردادتون داشته باشید. در پایان هر ماه به شما یک گزارش جامع تحت عنوان KPI ارائه می‌دهیم که نشان می‌دهد چه کارهایی برای شما انجام داده‌ایم، تا چه حد در انجام وظایفمان موفق بوده‌ایم و آیا وضعیت شبکه شما در حال بهبود است یا خیر.