با انواع گل رز آشنا شوید ایران درخت | flowercitydesign

مجله خبری شهر گل های آلبا از تلفیق و پیوند گل نسترن و محمدی بوجود می‌آیند. گل های رز در این گروه بخاطر رشد گسترده ی نامنظم و پراکنده شان به راحتی قابل تشخیص هستند. انها می توانند بین 1.5 تا 4.5 متر از هر جهت رشد کنند.

گل رز نماد چیست؟

با سرعت رو به افزایش است، هر چند که تقریباً تمامی کشورهای دنیا بسته بهتانسیل خود تولید گل رز را نیز کم و زیاد در برنامه های خود دارند.. رز سفید نماد پاکی، معصومیت، راز، سکوت، فروتنی، احترام و عشق روحانی و خالصانه است. اگر هنوز مطمئن نیستید که چه گلی را انتخاب کنید، به عضو وفادار گلها، یعنی گل رز اعتماد کنید. میخوام یه سوال بپرسم ازتون شده گیاهتون که خیلی هم دوسش دارین خراب بشه و ببرین نهالستان ها تا کارشناسا درمانش کنن و به گیاهتون جون دوباره بدن؟!!! دلیل پیچیدگی برگ گل رز چیست؟ شته‌ها و قارچ‌ها عوامل مؤثر در پیچیدگی برگ گل رز هستند.

http://brillianceblog.ir

گل‌های این رز از رز استاندارد و هم از رز واسطه کوچکتر است. انسان‌ها از همان گذشته دور، علاقه فراوانی به گل رز داشتند. این گل جزء بهترین و محبوب‌ترین انواع گل به حساب می‌آید. ولی کم کم محبوبیت آن در میان مردم خیلی بیشتر شد، به طوری‌که به کشت و تولید آن پرداختند. رز یکی از پرطرفدارترین خانواده گل است، که هر کدام از آنها خود انواع مختلفی دارد.

مقاومت رز های مینیاتوری بسیار بالاست و نگهداری نسبتا آسانی دارند. این گیاه ، گلی ترکیبی بوده و بومی منطقه مشخصی نیستند ، قد انها بین 152 تا 182 سانتی متر می باشند و به نور کامل آفتاب برای رشد مناسبشان نیاز دارند. رز پارفیت گیلاسی زیر مجموعه رز های فلوریبوندا است که دارای گلبرگ هایی با طرح دو رنگ ، گلبرگ های سفید و لبه های قرمز می باشد. این گونه از رز ها شامل گل های هر دسته ای می باشد که میتوان ان ها را بر روی حصار ها ، نرده ها ، آلاچیق ها و درختان با استفاده از چوب بلند و یا هر محافظی پروراند.

  • گل رز در تمامي رنگها ديده مي شود و در اين مورد تنها يك استثناء وجود دارد و آن نبود رزهاي آبي است.
  • هرس کردن یکی از الزامات این گیاه در زمستان و بهار است.
  • حتی تصور دسته گل رز قرمز در یک گلدان شیشه‌ای هم می‌تواند تمام احساس شما را بیان کند.
  • از نظر تنوع رنگ گل بسیار غنی است و گل بریدهٔ آن ساقهٔ محکمی دارد و مناسب گذاشتن در گلدان است.

همه این فرم های گل رز در هر دو گل رز مدرن و قدیمی مشاهده می شوند. گلهای رز مدرن آن دسته از گیاهانی هستند که از سال ۱۸۶۷ و هنگام معرفی اولین گل رز چای ترکیبی پرورش یافته اند. گل های رز قدیمی گل هایی هستند که قبل از آن تاریخ وجود دارند که شامل گل های رز وحشی هستند. تفاوت بین انواع گل رز عطری شامل اندازه گیاه، رایحه گل و میزان شکوفه ها است. رزهای باغی جدید رنگ‌های بسیار متنوعی دارند که به همراه ارتفاع مناسب دمگل برای تهیه شاخه گل بریده بسیار مناسب هستند. از مهمترین گل های رز باغی جدید می توان به گل رز دورگه چای، فلوریبوندا ، رز مینیاتور و رز بالارونده اشاره کرد.

گلخانه مناسب برای پرورش رز هلندی