آشنایی با 2 نژاد پرفروش گل رز + روش نگه‌داری بلومی | flowercitydesign

گلبرگ های این نوع رز به شکل گرد و دایره ای می‌باشد که با آهنگ منظمی پشت هم ردیف می‌شوند. مقاومت رز های آلبا در برابر امراض بالا و نگهداری آسانی دارند. این گل در نور کم و سایه نیز حساسیت خاصی از خود نشان ‌نمیدهد.

گل رز بوته ای یا درختچه ای (Shrub roses) :

خود را آبیاری کنید که آب اضافه وقتی از انتهای گلدان خارج شد آن را قطع کنید این بهترین روش هست یعنی گلدان گل رز مینیاتوری شما باید سیراب شود. لازم به ذکر است در فرمول کود شیمیایی اشاره شده جهت تقویت بوته انواع گل رز، عناصر ریز مغذی نیز وجود دارند. آنچه که برای کاشت بذر انواع گل رز در این مرحله اهمیت زیادی دارد، بحث کنترل دما می باشد به طوری که می بایست درجه حرارت محیط کشت بین 27 تا 29 درجه سانتی گراد باشد.

  • کاشت و نگهداری گل رز در گلدان مثل هر گیاه و گل دیگری نیازمند رعایت یک سری موارد برای رشد و شادابی مداوم می باشد.
  • بسياري از ارقام رز به دليل داشتن خصوصياتي همچون زيبائي، دوام، فرم گل و شاخساره براي استفاده بعنوان گل بريده مناسبند و از ارقام آن بطور ويژه در شرايط مناسب براي برداشت و مصرف بعنوان گل شاخه بريده استفاده مي شوند.
  • فوئتیدا یکی از انواع گل رز است که با نام نسترن زرد، گل زرد یا رز زرد ایرانی شناخته می‌شود.
  • از کودهای موردنیاز در فصل بهار و تابستان و کود مالچ در زمستان برای گل استفاده کنید.
  • گل‌های رز آلبا معمولا سفید رنگ و گاهی صورتی کمرنگ دیده می‌شوند.
این نکته به خصوص برای مجله خبری شهر گل هایی که سنگین هستند و آب را دیر از خود عبور می دهند بسیار مهم است. خودرا با کود غنی شده با پتاسیم تغذیه کنید اما دقت کنید در دوز کم این کود را انجام دهید تا گیاه شما آسیب نبیند. این گونه پروژه مخصوص دیوید آستین بوده و اطلاعات دقیقی از نحوه پیوند و تشکیل آن در دسترس نیست. بعد از انجام عملیات جهت حفظ بهداشت باغ، شاخه های هرس شده را معدوم کنید یا بسوزانید. شاخه های مرده به رنگ قهوه ای و بسیار شکننده هستند و شاخه های بیمار عموما کمرنگ یا بی رنگند.

http://brillianceblog.ir

2_ در هرس تابستانی گل رز ساقه هایی را کوتاه کنید که دارای چوب های سالم (با مغز سفید یا سفید _ سبز رنگ) بوده و در صورت تیره بودن باید به کلی حذف گردند. هرس رز رابطه مستقیمی با رشد و نمو بوته دارد به طوری که در گل رز اهلی اولین شاخه بوته پس از تولید گلدهی تضعیف می شود و شاخه پرقدرت، در پایین همان شاخه اولی بوته تولید می شود. شیوه دوم خرید گیاه حالتی است که رز مورد نظر گلدان و یا بستری ندارد که در این حالت می بایست پس از خرید، بلافاصله آن را بکارید ( در شکل دوم پیشنهاد می کنم شش هفته قبل از فرا رسیدن فصل بهار اقدام به خرید بوته نمایید). از پرورش گل رز در نزدیکی درختان و یا درخچه ها خودداری کنید زیرا رقابت غذایی بین بوته گل رز و درختان ایجاد شده که در انتها برنده این نبرد، درختان خواهند بود.

هفتمین نوع رز باغی قدیمی : رز هیبریدی مشک

رطوبت نسبي همان رطوبت است كه در هواي اطراف گياه و محيط گلخانه وجود دارد. اين ميزان رطوبت كه با رطوبت سنج قابل اندازه گيري است در حدود 60 درصد مي باشد. زيادي آن باعث بروز بيماريهاي قارچي مثل لكه سياه، سفيدك مي شود و كمبود آن نيز باعث كاهش رشد گياه و كيفيت محصول مي شود.

زنبور برگ‌خوار ثانوی گل رز یا Allantus Viennensis